Menu toggler
Menu toggler

Sprzęt ciężki.

Producenci ciężkiego sprzętu dla branży budowlanej, górniczej, rolniczej i terenowej muszą sprostać wielu wyzwaniom, które wymagają od ich urządzeń ogromnej precyzji i zdolności do wytrzymywania ogromnych obciążeń w ekstremalnych warunkach. Aby sprostać wymaganiom rynku i pozostać konkurencyjnym, muszą oni stale poprawiać wydajność i niezawodność swoich maszyn, szybko dostarczać produkty i opracowywać innowacyjne rozwiązania. Dzięki zastosowaniu do projektowania podejścia Altair opartego na symulacji, producenci mogą tworzyć niezawodne produkty najwyższej jakości, jednocześnie redukując koszt i czas cyklu produkcyjnego. Symulacja umożliwia szybkie badanie i analizę wydajności produktu, uwzględniającą obciążenia zmęczeniowe i udarowe oraz oferującą środki zaradcze w celu poprawy. Niezależnie od tego, czy jest to pole uprawne, autostrada czy plac budowy, pomożemy Ci udźwignąć ciężar.

Wydajny rozwój i użytkowanie

Narzędzia projektowe Altair oparte na symulacji umożliwiają producentom sprzętu wykorzystywanego poza siecią dróg publicznych na szybsze podejmowanie świadomych i niezawodnych decyzji dotyczących projektowania produktów. Symulacja inżynierska i technologia Internetu rzeczy (IoT) są stosowane razem, aby zapewnić wgląd operacyjny za pomocą cyfrowych bliźniaków opartych na fizyce i danych w celu optymalizacji wydajności sprzętu, uzyskania wglądu operacyjnego i zmniejszenia kosztów operacyjnych.

Altair łączy symulacje, zbieranie i analizę danych z metodami uczenia maszynowego, aby zapewniać większą autonomię flot.

Wydajny rozwój i użytkowanie
Osiągnięcie zrównoważonego rozwoju poprzez redukcję wagi i elektryfikację

Osiągnięcie zrównoważonego rozwoju poprzez redukcję wagi i elektryfikację

W przemyśle zdominowanym przez duże, odlewane komponenty, możliwości zmniejszenia wagi dzięki optymalizacji topologii jest wiele. Technologia optymalizacji projektów strukturalnych firmy Altair sprawdza się w zmniejszaniu masy pojazdów i zwiększaniu ich wydajności. Symulacja Altair jest również kluczem do elektryfikacji sprzętu; wydłużenie czasu pracy dzięki większej wydajności układu napędowego, symulacja innowacyjnych wdrożeń chłodzenia oraz łagodzenie uderzeń i wstrząsów, które mogłyby spowodować awarię akumulatora i potencjalne pożary. Inicjatywy związane z projektowaniem i elektryfikacją oparte na symulacji umożliwiają przemysłowi zapewnienie wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji CO2 oraz spełnieniu norm wydajności środowiskowej i przepisów prawnych.

Chcesz przyspieszyć swoją certyfikację spawalniczą?

Dowiedz się więcej
Bardziej realistyczne obciążenia

Bardziej realistyczne obciążenia

Symulacja wielofizyczna Altair® MotionSolve® pozwala modelować dynamiczne odpowiedzi mechanizmów. Dzięki jej połączeniu z Altair® EDEM™ klienci mogą optymalizować projekty przed zbudowaniem prototypu, szybko i dokładnie symulować zachowanie materiałów sypkich – takich jak węgiel, rudy, gleby, włókna i ziarna. Połączone, realistyczne dane o obciążeniach materiałowych mogą być ekstrahowane do analizy strukturalnej i dynamiki systemu.

Kompatybilność i trwałość

Kompatybilność i trwałość

Altair Activate® szybko modeluje wielodyscyplinarne systemy jako modele 1D. Poprzez symulację działania produktu klienci mogą wcześniej zrozumieć ogólne zachowanie i rozpoznać kluczowe interakcje między komponentami. Aby spełnić wymagania klientów dotyczące żywotności mierzonej w dekadach, Altair® HyperLife® zapewnia wszechstronny i łatwy w użyciu proces analizy trwałości.

Środowisko operatora

Środowisko operatora

Zaawansowana analiza hałasu, wibracji i uciążliwości działania (NVH) Altair® OptiStruct® zapewnia, że operatorzy mogą pracować na najwyższym poziomie. Jakość jest dodatkowo poprawiana przez Altair® Squeak and Rattle Director™. Altair® Radioss® pozwala z kolei modelować zdarzenia związane z konstrukcją chroniącą przed przewróceniem (ROPS) i spadającymi przedmiotami (FOPS), zapewniając zachowanie integralności pojazdu i ochronę operatorów we wszystkich warunkach pracy.

Zrównoważona, połączona i inteligentniejsza produkcja

Elektryczne układy napędowe

Elektryczne układy napędowe

Przejście na hybrydowe i w pełni elektryczne układy napędowe stawia przed producentami wyzwania i możliwości biznesowe. Dostosowanie cykli rozwoju urządzeń elektrycznych do tradycyjnych harmonogramów programów wymaga zmian w strukturach zespołów inżynierskich i zestawach narzędzi. Układy napędowe muszą być wysoce wydajne i lekkie, a jednocześnie spełniać nowe przepisy i rosnące oczekiwania klientów. Dowiedz się więcej o naszej ofercie w zakresie rozwoju i integracji elektrycznych układów napędowych, symulacji projektowania akumulatorów oraz bezpieczeństwa.

Innowacje w zakresie agrobotów i magazynów

Innowacje w zakresie agrobotów i magazynów

Łączność urządzeń i kompatybilność elektromagnetyczna (EMC) są niezbędne dla dzisiejszych flot i mogą być zoptymalizowane dzięki rozwiązaniom Altair. Altair® Feko® jest szeroko stosowany do projektowania i umieszczania anten oraz modelowania propagacji fal dla symulacji sieci. Feko symuluje promieniowanie i napromieniowanie kabli, anten i urządzeń, aby poinformować o projektowaniu skutecznych osłon. Altair® Flux® ocenia pole magnetyczne wypromieniowywane przez kable energetyczne i szyny zbiorcze oraz wpływ pól zewnętrznych na działanie czujników lub siłowników.

Inteligentne górnictwo, budownictwo i rolnictwo

Inteligentne górnictwo, budownictwo i rolnictwo

Cyfrowe bliźniaki pomagają organizacjom w optymalizacji wydajności produktów i uzyskaniu wglądu w okres ich eksploatacji. Dają wiedzę, kiedy i gdzie przeprowadzić konserwację predykcyjną oraz jak wydłużyć pozostały okres użytkowania produktu (RUL). Altair® SmartWorks™ to potężny zbiór usług internetowych i narzędzi analitycznych do skalowania systemów IoT. Nowoczesne szklarnie stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie, wykorzystując oświetlenie LED i zautomatyzowane systemy sterowania, aby idealnie dostosować środowisko uprawy. Spółka zależna Toggled firmy Altair tworzy inteligentne produkty oświetleniowe i lampy uprawowe.

Altair Poland

Chcesz ruszyć do przodu?
Jesteś we właściwym miejscu.

Już teraz możesz w łatwy sposób skontaktować się z nami i umówić bezpłatną konsultację dotyczącą Twoich potrzeb.
Umów darmową konsultację

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej o oprogramowaniu Altair i symulacjach CAE?

Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych (podanego adresu e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach pojawiających się w sekcji blog, case study, usługach, oprogramowaniu, ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego sp. z o.o. W każdym momencie możesz wycofać tę zgodę. Pełna informacja o administratorze i zasadach ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych (podanego adresu e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach pojawiających się w sekcji blog, case study, usługach, oprogramowaniu, ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego sp. z o.o. W każdym momencie możesz wycofać tę zgodę. Pełna informacja o administratorze i zasadach ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

 

I consent to use my personal data (e-mail address provided) to receive a free newsletter containing information about new articles appearing in the blog section, case studies, services, software, and promotional offers offered by Endego Sp. z o.o.. You can withdraw this consent at any time. Please consult the Privacy Policy for complete information about the administrator and data protection rules.