Menu toggler
Menu toggler

Przemysł morski.

Od projektowania i produkcji małych łodzi rekreacyjnych, przez duże tankowce, aż po najbardziej zaawansowane technologicznie lotniskowce – Altair pomaga wiodącym światowym konstruktorom statków i projektantom łodzi w tworzeniu bardziej wydajnych, bezpiecznych i tańszych jednostek poprzez zastosowanie technologii symulacji.

Altair pomaga architektom okrętowym w rozwiązywaniu złożonych problemów inżynieryjnych i ograniczaniu ryzyka środowiskowego związanego z obciążeniami morskimi, w tym strukturalnymi, hydrologicznymi, dynamicznymi, termicznymi i zmęczeniowymi, a także z nadziemnymi i podwodnymi zagrożeniami związanymi z bronią dla wojska i bezpieczeństwa wewnętrznego.

Symulacja dla bezpieczniejszego żeglowania

Symulacja dla bezpieczniejszego żeglowania

Symulacja wspomaga projektowanie bezpieczniejszych statków morskich i solidnych konstrukcji offshore – włącznie z modelowaniem kolizji, zjawiska sloshingu, uderzenia fali o kadłub statku (slamming), podwodnych wybuchów, oceny wytrzymałości strukturalnej, wibracji, hałasu, analiz ciepła i chłodzenia, jak również projektowaniem anten. Narzędzia do symulacji dają pewność, że projekty będą spełniać przepisy branżowe i zasady klasyfikacji przemysłowej. Pomagają zarazem czerpać wiedzę i zwiększać wydajność produkcji poprzez eksperckie wsparcie oraz dostosowane do potrzeb technologie automatyzacyjne.

Obniżenie całkowitego kosztu posiadania statków

Obniżenie całkowitego kosztu posiadania statków

Rosnąca globalna konkurencja wymaga przemodelowania procesu projektowania i certyfikacji statków – tak, aby skrócić czas realizacji i zmniejszyć koszty. Aby pozostać konkurencyjnym na rynku globalnym, konstruktorzy statków szukają sposobów na obniżenie kosztów produkcji i utrzymania jednostek. Wiodące na rynku technologie optymalizacji konstrukcji i obliczeń dynamiki płynów (CFD) firmy Altair pozwalają poprawić parametry wydajnościowe projektu, zminimalizować zużycie materiałów i – w efekcie – obniżyć koszty produkcji i eksploatacji oraz zwiększyć wydajność paliwową jednostki.

Narzędzia dla architektów morskich

Narzędzia dla architektów morskich

Wytrzymałe statki komercyjne: Altair® OptiStruct®, zawiera ulepszoną, zastrzeżoną wersję powszechnie wykorzystywanego pakietu NASTRAN. OptiStruct dostarcza solvery dla analiz liniowych, nieliniowych, drgań, akustyki, zmęczenia, wymiany ciepła oraz analiz wielofizycznych. Opierając się na możliwościach solverów OptiStruct, Altair® HyperLife® zapewnia wszechstronny i łatwy w użyciu przepływ analizy trwałości, bezpośrednio łącząc się z głównymi plikami wyników analizy elementów skończonych. OptiStruct jest oryginalnym narzędziem do projektowania strukturalnego z optymalizacją topologiczną.

Gotowe statki wojskowe: Możliwości wielofizyczne Altair® Radioss® dokładnie symulują złożone problemy fizyki, takie jak kolizje, sloshing, slamming i podwodne eksplozje. Altair® Feko® jest uważany za światowego lidera rynku w zakresie analizy rozmieszczenia anten. Jest szeroko stosowany w inżynierii morskiej dla większości zagadnień elektromagnetycznych, takich jak analiza wzoru promieniowania anten komunikacyjnych, rozmieszczenie anten, sprzężenie antenowe lub zakłócenia oraz zagrożenia promieniowaniem w bliskim polu.

Szybsze łodzie rekreacyjne: Oparty na metodzie elementów skończonych, Altair CFD™ jest solidnym i skalowalnym solverem CFD ogólnego przeznaczenia, który daje użytkownikom niezrównaną dokładność projektowania na całkowicie niestrukturalnych siatkach. OptiStruct jest szeroko stosowany w najbardziej innowacyjnych firmach na świecie do projektowania i optymalizacji kompozytów laminatowych. Zapewnia optymalny kształt i optymalną liczbę warstw oraz optymalną sekwencję ich układania – wszystko przy zachowaniu ograniczeń produkcyjnych.

Chcesz przyspieszyć uzyskanie certyfikatu spawalniczego?

Dowiedz się więcej

Rozwiązania szyte na miarę

Oprogramowanie na zamówienie: Dostosowane i zautomatyzowane procesy symulacji przepływu pracy uwzględniające oceny konkretnych wymagań i zdarzeń mogą przyspieszyć ulepszanie procesów inżynieryjnych stoczni. Zespół usług inżynierii produktu firmy Altair posiada bogate doświadczenie we współpracy z najlepszymi stoczniami i towarzystwami klasyfikacyjnymi. Eksperci firmy wspierają prace nad pakietami rozwiązań – łączących dostępne komercyjnie narzędzia i te tworzone na zamówienie – dając bazę do spójnych oceny i sprawnych procesów certyfikacji.

Automatyzacja dla przemysłu stoczniowego: Altair Crane CAE Manager to nowe rozwiązanie procesowe do oceny i poprawy metody montażu blokowego w budowie statków, gdzie przekroje nadbudówki są wstępnie budowane, przewożone do doku budowlanego, a następnie podnoszone do pozycji i mocowane. Narzędzie wykorzystuje zestaw makr do wspomagania inżynierów w stoczniach w sekwencji montażu blokowego statków. Parametryczne modele na poziomie systemu wykorzystują OptiStruct i Altair® MotionSolve® do generowania wyników, a Altair® HyperStudy® umożliwia optymalizację wydajności systemu.

Rozwiązania szyte na miarę
Altair Poland

Chcesz ruszyć do przodu?
Jesteś we właściwym miejscu.

Już teraz możesz w łatwy sposób skontaktować się z nami i umówić bezpłatną konsultację dotyczącą Twoich potrzeb.
Umów darmową konsultację

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej o oprogramowaniu Altair i symulacjach CAE?

Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych (podanego adresu e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach pojawiających się w sekcji blog, case study, usługach, oprogramowaniu, ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego sp. z o.o. W każdym momencie możesz wycofać tę zgodę. Pełna informacja o administratorze i zasadach ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych (podanego adresu e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach pojawiających się w sekcji blog, case study, usługach, oprogramowaniu, ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego sp. z o.o. W każdym momencie możesz wycofać tę zgodę. Pełna informacja o administratorze i zasadach ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

 

I consent to use my personal data (e-mail address provided) to receive a free newsletter containing information about new articles appearing in the blog section, case studies, services, software, and promotional offers offered by Endego Sp. z o.o.. You can withdraw this consent at any time. Please consult the Privacy Policy for complete information about the administrator and data protection rules.