Menu toggler
Menu toggler

Motoryzacja.

Przemysł motoryzacyjny ewoluuje w bezprecedensowym tempie; to transformacja napędzana przez symulację. Jako partner największych producentów i dostawców OEM na świecie, pracujemy nad przyspieszeniem rozwoju produktu, zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pasażerów, przy jednoczesnej optymalizacji zużycia paliwa i trwałości pojazdu. Nasze technologie zmieniają sposób projektowania pojazdów wszystkich typów.

Wspólny język symulacji

Wspólny język symulacji

Dzięki nocnym symulacjom aerodynamicznym, inżynierowie mogą poprawić osiągi bez poświęcania stylistyki projektu. Dzięki codziennemu przeglądowi innowacji studyjnych inżynierowie mogą wyjaśnić, w jaki sposób projekt kształtuje przepływ powietrza, a projektanci są w stanie rozwiązać problemy na czas i w dobrym stylu.

Rozszerzenie chmury obliczeniowej wspomaga programy rozwoju pojazdów

Rozszerzenie chmury obliczeniowej wspomaga programy rozwoju pojazdów

Obliczenia o wysokiej wydajności na żądanie (HPC) dają możliwość bezpiecznego skalowania możliwości symulacyjnych w okresie największego zapotrzebowania, zaspokajając potrzebę szczegółowych, wielodyscyplinarnych badań optymalizacyjnych w wielu programach w celu zmniejszenia kosztów i ryzyka rozwoju.

Analityka danych kształtuje wczesne decyzje dotyczące projektowania pojazdów

Analityka danych kształtuje wczesne decyzje dotyczące projektowania pojazdów

Zidentyfikuj najbardziej obiecujące koncepcje i krytyczne podzbiory kryteriów wydajnościowych na wczesnym etapie badań projektowych. Wykorzystaj metody statystyczne do redukcji wymiarowości na ogromnej liczbie zmiennych projektowych rozważanych podczas tworzenia pojazdu.

Odkryj przyszłość: poznaj megacasting i projektowanie generatywne oparte na AI

Dowiedz się więcej

Przyspiesz rozwój produktu

Twórz solidne konstrukcje już na etapie wstępnego programowania: Proces projektowania Altair Concept 1-2-3 (C123) umożliwia projektantom tworzenie innowacyjnych struktur następnej generacji. Pozwala na wykorzystanie symulacji do uzyskania wglądu w architekturę pojazdu i procesy produkcyjne. Pomaga w wyborze materiałów i strategiach użycia platform.

Wykorzystanie obliczeń o wysokiej wydajności (HPC): Rozwiązania obliczeniowe Altair zapewniają projektantom i producentom z branży motoryzacyjnej szybsze wprowadzanie produktów na rynek i ich najwyższą jakość. Stanowią kompleksowy zestaw narzędzi do zarządzania obciążeniem i optymalizacji pracy w klastrach, superkomputerach i chmurze. Umożliwiają skalowalne planowanie, zaawansowaną kontrolę administrowania HPC, łatwy zdalny dostęp i wizualizację oraz wskazywanie wąskich gardeł wydajności I/O.

Jeszcze więcej możliwości projektowania dzięki symulacji: Dostarczane przez Altair oprogramowanie HyperWorks nowej generacji zostało stworzone, aby umożliwić Twojemu zespołowi przechodzenie od fizyki do fizyki, od domeny do domeny oraz tworzenie raportów bez opuszczania modelu. Każde narzędzie w pakiecie zapewnia specyficzny dla danego rozwiązania przepływ pracy z drobiazgowo zaprojektowanym i łatwym do odkrycia interfejsem użytkownika.

Przyspiesz rozwój produktu
Bezpieczniejsza i bardziej komfortowa jazda

Bezpieczniejsza i bardziej komfortowa jazda

Zwiększ ochronę pasażerów: W dobie autonomii i współdzielenia samochodów, nowe miejsca siedzące wymagają świeżego zbadania bezpieczeństwa pasażerów przy użyciu Altair® Radioss®, standardu branżowego dla samochodowych symulacji zderzeń, uderzeń i poduszek powietrznych. Altair® MotionSolve® pomaga systemom podwozia osiągnąć cele dynamiki pojazdu i zapewnić bezpieczną zwrotność. Dzięki Altair® Feko® można zweryfikować łączność z pojazdem i kompatybilność elektromagnetyczną (EMC), które są kluczowe dla dzisiejszych pojazdów.

Poprawa jakości i wydajności konstrukcji: Klienci oczekują lepszych osiągów pojazdu, w tym minimalizacji hałasu, wibracji i szorstkości (NVH) oraz irytujących zjawisk typu pisk i grzechotka (S&R). Altair® HyperWorks® oferuje szeroki zakres funkcjonalności dla inżynierów i analityków CAE, redukując czas symulacji NVH całego pojazdu, uwalniając czas na optymalizację projektu i wydajności produktu. Altair® Squeak and Rattle Director™ identyfikuje i analizuje alternatywy projektowe w celu wyeliminowania przyczyn S&R.

Stwórz optymalne środowisko: W przeszłości inżynierowie polegali na testach w tunelu aerodynamicznym podczas cyklu projektowania, aby określić skuteczność systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Altair CFD™ pomaga podejmować bardziej świadome decyzje na wcześniejszym etapie cyklu projektowania. Wykorzystując symulację CFD (ang. transient computational fluid dynamics), dokładnie modeluje przepływ powietrza przez system HVAC, zapewniając bezpieczniejsze odszranianie przedniej szyby, jednocześnie optymalizując zarządzanie termiczne systemami elektrycznymi i mechatronicznymi.

Poprawa wydajności paliwowej i trwałości

Lepsze narzędzia dla wydajności paliwowej: Producenci samochodów potrzebują wielostronnego podejścia, aby zwiększać wydajność paliwową, zmniejszać wagę struktur i poprawiać wydajność aerodynamiczną. Altair® OptiStruct® pomaga projektantom i inżynierom osiągać te cele przy jednoczesnej redukcji kosztów i zwiększaniu efektywności pracy. Altair CFD poprawia wydajność aerodynamiki zewnętrznej poprzez zastosowanie sprzętu GPU w celu przyspieszenia procesu podejmowania decyzji.

Trwałość dla floty lub użytku osobistego: Przyszłe floty pojazdów autonomicznych będą pokonywać więcej kilometrów niż samochody osobiste z powodów ekonomicznych: aby pokryć koszty drogiego sprzętu i zwiększyć rentowność poprzez jazdę dłuższą niż zrobiłby to człowiek. Altair® HyperLife® zapewnia kompleksowy zestaw narzędzi do analizy trwałości, umożliwiający przewidywanie trwałości zmęczeniowej pod wpływem powtarzających się obciążeń występujących w życiu pojazdu. Obciążenia związane z trwałością pojazdu mogą być pobierane z MotionSolve.

Przyspieszenie elektryfikacji układu napędowego: Przejście w kierunku hybrydowych i w pełni elektrycznych układów napędowych dostarcza zarówno wyzwań biznesowych, jak i możliwości. Dostosowanie cykli rozwojowych BEV do tradycyjnych harmonogramów wymaga zmian w strukturach zespołów inżynierskich i zestawach narzędzi. Układy napędowe muszą być wysoce wydajne i lekkie, a jednocześnie spełniać nowe wytyczne i rosnące oczekiwania klientów.

Poprawa wydajności paliwowej i trwałości
Anteny, łączność bezprzewodowa i wydajność EMC

Anteny, łączność bezprzewodowa i wydajność EMC

Zastosowanie fal elektromagnetycznych w samochodach wciąż się rozszerza. To, co zaczęło się od transmisji radiowych i telewizyjnych, rozszerzyło się obecnie na zdalne systemy bezkluczykowe, systemy monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS), komunikację bezprzewodową, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) i inne. W efekcie niezbędne w branży automotive stają się rozważania na temat kompatybilności elektromagnetycznej.

Feko to kompletny zestaw narzędzi do symulacji pola elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości. Integruje szeroką gamę metod analizy Altair, jak rozwiązania do analizy i projektowania anten, łączności bezprzewodowej i problemów EMC. Jest chętnie wybierany przez producentów OEM i dostawców w przemyśle motoryzacyjnym.

Jedyna w branży motoryzacyjnej nagroda poświęcona lekkości pojazdów

Jesteśmy tak bardzo zaangażowani w wydajność pojazdów, że ustanowiliśmy jedyną w branży motoryzacyjnej nagrodę poświęconą lekkości pojazdów. Nagroda Altair Enlighten Award co roku honoruje największe osiągnięcia w zakresie obniżania masy pojazdów. Wzbudza zainteresowanie liderów biznesu, inżynierów, decydentów, nauczycieli, studentów i opinii publicznej, pobudzając konkurencję dla nowych pomysłów i zachęcając do dzielenia się postępami.

Jedyna w branży motoryzacyjnej nagroda poświęcona lekkości pojazdów
Altair Poland

Chcesz ruszyć do przodu?
Jesteś we właściwym miejscu.

Już teraz możesz w łatwy sposób skontaktować się z nami i umówić bezpłatną konsultację dotyczącą Twoich potrzeb.
Umów darmową konsultację

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej o oprogramowaniu Altair i symulacjach CAE?

Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych (podanego adresu e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach pojawiających się w sekcji blog, case study, usługach, oprogramowaniu, ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego sp. z o.o. W każdym momencie możesz wycofać tę zgodę. Pełna informacja o administratorze i zasadach ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.