Menu toggler
Menu toggler

Pogoda i klimat.

Centra pogodowe i klimatyczne na całym świecie polegają na mocy wysokowydajnych systemów obliczeniowych (HPC), a Altair zapewnia ich niezawodne i wydajne działanie. Ponieważ modelowanie pogody i klimatu na Ziemi jest wyzwaniem, wymaga ono wydajnych systemów HPC i oprogramowania, które może zarządzać najbardziej złożonymi zadaniami. Dziedziny takie jak modelowanie klimatu i numeryczne prognozowanie pogody mają globalny wpływ na gospodarkę i społeczeństwo.

Modelowanie pogody i klimatu

Rozwiązania obliczeniowe Altair zasilają główne centra meteorologiczne na całym świecie. Sprawdzają się tam, gdzie czas jest zawsze czynnikiem krytycznym, a wyniki mają znaczący wpływ na rzeczywistość. Nasze rozwiązania w zakresie orkiestracji obciążeń obliczeniowych o wysokiej wydajności (HPC), zarządzania zasobami, dostępu użytkowników i analizy zapewniają szybkie i wydajne prowadzenie prac związanych z modelowaniem i symulacją pogody i klimatu oraz maksymalne wykorzystanie zasobów HPC.

Modelowanie pogody i klimatu

Jak możemy pomóc Ci w optymalizacji modelowania i symulacji pogody?

Skontaktuj się z nami
PBS Professional i silnik przepływu pracy Cylc

PBS Professional i silnik przepływu pracy Cylc

Cylc jest silnikiem przepływu pracy typu open-source dla systemów cyklicznych, który obsługuje szereg złożonych procesów. Automatycznie wykonuje zadania zgodnie ze szczegółowymi harmonogramami i zależnościami, co jest szczególnie przydatne w takich dziedzinach jak modelowanie pogody i klimatu, numeryczne przewidywanie pogody, symulacje fizyczne i przetwarzanie danych.

Cylc stał się popularnym wyborem w głównych centrach pogodowych i klimatycznych na całym świecie – a teraz jest kluczowym narzędziem w australijskim Biurze Meteorologii. Cylc został pierwotnie opracowany na potrzeby operacyjnego prognozowania środowiska w NIWA, Narodowym Instytucie Badań nad Wodą i Atmosferą w Nowej Zelandii, a obecnie jest wynikiem współpracy na zasadach open-source pomiędzy NIWA, Met Office (Wielka Brytania), Center of Excellence for Weather and Climate Simulation in Europe (ESiWACE), Biurem Meteorologii i innymi uczestnikami.

Altair, NIWA i Bureau of Meteorology opracowały środowisko produkcyjne do monitorowania wydajności wielu przepływów pracy Cylc wraz z Altair® PBS Professional®, naszym wiodącym w branży menedżerem obciążenia i harmonogramowania zadań dla środowisk HPC i chmur. Altair zapewnia komercyjne wsparcie dla społecznościowego silnika przepływu pracy Cylc.

Rozwiązanie pogodowe firmy Altair

Rozwiązanie pogodowe firmy Altair jest zbudowane na bazie menedżera obciążeń PBS Professional dla środowisk HPC i chmury, w połączeniu z silnikiem przepływu pracy Cylc. Rozwiązanie pozwala użytkownikom na monitorowanie sprzętu HPC, pakietów Cylc oraz zadań PBS Professional, a także zapewnia przejrzyste i zwięzłe raporty. Rozwiązanie pogodowe Altair, stworzone z myślą o skomplikowanych zadaniach modelowania i przewidywania klimatu, zostało zaprojektowane jako produkt modułowy. Jest w związku z tym gotowe do łatwego wdrożenia „po wyjęciu z pudełka” i zawiera:

Przeglądarkę wiadomości: Wgląd w wiadomości Cylc i PBS Professional.

Inspekcję zdarzeń: Wgląd w zdarzenia systemowe

Modyfikator komunikatów: Dla rozwoju i wsparcia

Narzędzie do przewidywania harmonogramu: Wizualna reprezentacja harmonogramu przepływu pracy

Rozwiązanie pogodowe firmy Altair
Altair Poland

Chcesz ruszyć do przodu?
Jesteś we właściwym miejscu.

Już teraz możesz w łatwy sposób skontaktować się z nami i umówić bezpłatną konsultację dotyczącą Twoich potrzeb.
Umów darmową konsultację

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej o oprogramowaniu Altair i symulacjach CAE?


Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych (podanego adresu e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach pojawiających się w sekcji blog, case study, usługach, oprogramowaniu, ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego sp. z o.o. W każdym momencie możesz wycofać tę zgodę. Pełna informacja o administratorze i zasadach ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

 

I consent to use my personal data (e-mail address provided) to receive a free newsletter containing information about new articles appearing in the blog section, case studies, services, software, and promotional offers offered by Endego Sp. z o.o.. You can withdraw this consent at any time. Please consult the Privacy Policy for complete information about the administrator and data protection rules.